Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 29. května 2023 Maxmilián, Maxim
Foto

Jaroslave se vším co jste napsal se dá v podstatě souhlasit, až na ten konzervatizmus. Konzervatizmus je v naší kotlině totálně nepochopený. Kupříkladu Klaus, který se považoval za konzervativce nikdy nepochopil, že bez kvalitního právního řádu není možné udělat kvalitní reformu. Měl hlubokou neúctu k právu a přitom úcta k právu je jední ze základních prvků konzervatizmu.

Zakladatel moderního konzervatizmu Edmund Burke napsal:,,Vláda, která není schopná změny, nemá právo vládnout."

Konzervativní názor je neměň co funguje, oprav co funguje špatně a nahraď co nefunguje. Nedělá zákony pro zákony aby vykázala činnost. Nějak jsem se rozkecal.

Vašek

Foto

Naprostý souhlas, Vašku. Především Klausem. Klidně se rozkecejte i příště, má to hlavu a patu

Foto

Ahoj Jardo, zdravím po srazu, máš mínus...a co takhle chameleoni Fiala a jeho parta, kteří něco jiného říkali, a něco jiného konají a budou v tom nadále usilovně pokračovat, viz Stanjura a mléko do kafe. To už je kabaret a ne vládnutí.

Foto

Ahoj Jaromíre. Napravím to v Pardubicích. Pětikolacie je povolební klasika, splní se toho minimum. Já spíš narážím na ideové ukotvení ANO. Ale nedělám si iluze o nikom.

Foto

Za blog karma.

Nemám sice chuť se zapojovat do diskuzí, protože příznivce A. Babiše nepřesvědčí žádný věcný argument, ale někdy mi to nedá.

Dnes mě dostala A. Schillerová, která nejen úsporný balíček kritizovala, ale ironicky poznamenala, že snad vláda projeví dost odvahy. To opravdu spoléhá, že tolik voličů prodělalo lobotomii a nepamatují si, jak "odvážně" vystupovala minulá vláda a jak ona sama "odvážně" řídila státní finance? Jak místo zeštíhlování státní správy bylo přijato dalších cca 40 tisíc státních zaměstnanců? Jak nám 4 roky minulá vláda slibovala důchodovou reformu, aby z ní nakonec zbaběle vycouvala a neudělala vůbec nic? A teď bude hnutí ANO slibovat peklo ve sněmovně, když se nová vláda konečně odhodlala šlápnout na brzdu?!!!!

Jak píšeš - této vládě se dá mnohé vytknout, zejména v komunikaci a prezentování své práce (závažnějších kauz zatím bylo poskrovnu), ale rozhodně má násobně více mé důvěry než stokrát usvědčený lhář A. Babiš a jeho věrné loutky. Přesto by si dnes 30 % národa klidně zvolila zase hnutí, jehož předseda by ignoroval naše alianční závazky a sousedním státům by v případě napadení nepomohl, nebo dokonce své oponenty na demonstracích označuje za fašisty..... Co k tomu dodat ????

P.S. Jako první a zásadní příklad chameleonského chování ANO bych připomenul, že vstupovali do politiky jako protikorupční hnutí. A asi stačí jen připomenout J.Faltýnka a jeho deníček, střet zájmů expremiéra a další, abychom viděli prázdnotu protikorupční politiky...

Foto

Na Faltýnka už taky zapomněli, nehne s nima ani čerstvě zveřejněná kauza Toman, nehne s nima nic.

Foto

No a co byste čekal? ODS vyklidila prostor na pravo tak se tam Babiš bude snažit lovit.

Foto

Chameleoni jsou stále jenom chameleony, atˇ se ,,prezentují" JAKKOLI. VŠICHNI Z NICH MAJÍ JEDINOU STAROST. Jak se udržet na své větvičce v systému, který jim to umožńuje. Tudíž, koalice, či opozice, stále je to o tomtéž. Udržet systém v chodu. ,,Nějak"

Je to tak, opozice dosud nepředložila návrhy, kde by šetřila. Naopak hlásá nesmysly, které by vedly k dalšímu zadlužování. ANO návrat nesmyslných slev pro seniory a studenty ve veřejné dopravě ve výši 75%. Připomínám, že za komunistů neměli senioři ve vlacích žádnou slevu. SPD zase cosi blábolí o minimálních důchodech ve výši minimální mzdy, nyní tedy za 17 300 Kč. Což by byly desítky miliard korun navíc.

Foto

Karma. A ti, co si stěžují na konsolidační balíček této vlády, by si měli na darebáky z ANO vzpomenout. Protože po nich přijde další konsolidační balíček.

Foto

J90a77n 45Š97i40k

23. 5. 2023 9:39

Babišova konzervativní strana, to je fakt dobrý vtip. Z ANO se naopak stává levicová strana a navíc ještě extrémní. Havlíček by si mohl ty ponožky rolovat leda tak na hlavu. Je ovšem nepochybné, že většinoví voliči v naší zemi chtějí prožírat budoucnost svých dětí, aby měli plná břicha a natahují ruce ke státu, což se zcela jistě ukáže v dalších volbách. Nějaká smysluplná alternativa tu není. Stávající vláda se drží s šetřením bojácně při zemi a ANO, až bude znova u moci, finance totálně rozvrátí. Hm, ale my Češi to takhle chceme, nám se líbí být v exekucích a mít všechno zadarmo. Budeme mít přesně to, co si zasloužíme, bohužel ten totální krach odnesou naše děti. Hezký den

Foto

Ahoj, Honzo. Je to bohužel přesně tak, jak píšeš. Také hezký den.

Foto

P58e60t39r 16F83r52i43e27d24a

23. 5. 2023 15:37

Zdravím Vás pane Červenko.

Asi nemá smysl přít se o to, kdo za to může, že nejsme chloubou Evropy. Můžeme za to každý svou měrou. Je to účet za 30 let. A jak je to s tím podílem? Vzpomenul bych hlavně ČSSD, ODS, KDU-ČSL a ANO. To byly hlavní strany, které dělaly politiku. Jejich členové sestavovali kandidátky k volbám.

Je opravdu čas se polepšit.

P.F.

Foto

Dobrý den, pane Friedo. Bohužel máte pravdu, výčet je velmi správný. V polepšení moc nevěřím.

Dobře napsáno. Se vším souhlasím, až na tu paní Černochovou. Já si prostě myslím, že si až tak zle nevede. Jinak z vlády bych dal zatím jedničku pouze panu Lipavskému. A ta změna ANO v konzervativce je opravdu dost komedie.

Foto

Děkuji, pane Kopecký. Černochová je věc názoru jako všechno. Nemůžeme se na všem shodnout, podstatné je, že na většinu věcí máme stejný nebo podobný názor

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS